Раді вітати Вас на блозі 7-Б класу та бажаємо вам гарного настрою :)

Поради батькам

  Поради батькам про виховання підлітка

1. Будьте не батьками, а друзями
Час балувати дитину минув! Будьте більше друзями, ніж батьками. На цьому етапі дуже важливо, щоб ваша дитина усвідомила, що ви любите її та дбаєте про неї. Замість того щоб виносити догани за помилки, продемонструйте підлітку, що ви розумієте ситуацію й завжди готові його підтримати. Це одна з найкращих порад про виховання підлітків, яку вам варто прийняти.

2. Поважайте особистий простір підлітка
Секрети складають більшу частину життя підлітка. Як батькам вам необхідно знати всі таємниці життя вашої дитини, але іноді їй необхідно надавати особистий простір та уникати втручання в її світ. Нехай ваша дитина приходить до вас тоді, коли вона дійсно потребує цього.

3. Підготуйте себе до особливостей підліткового періоду
Підліток – це вже не дитина, тому треба певною мірою готувати себе до його виховання. Читайте книги або пригадуйте свої підліткові роки й те, як ви справлялися зі змінами у вашому житті. Чим більше ви дізнаєтесь, вивчите й проявите емпатії, тим краще зможете зрозуміти вашого підлітка та його проблеми.

4. Дисциплінуйте, а не карайте
Коли ви намагаєтесь установити певні стандарти поведінки підлітка, не будьте нав'язливими. Обговоріть з дитиною дисциплінарні моменти й візьміть до уваги її думку. Поясніть, чому необхідно встановити правила дисципліни та яку користь вони принесуть їй. Дуже важливо дати підлітку можливість висловити свою точку зору перед установленням будь-яких дисциплінарних правил.

5. Прищеплюйте почуття відповідальності
У деяких культурах підліток уважається вже дорослим. Це сприятливий час, щоби зміцнити його почуття відповідальності. Спробуйте покласти на нього більше домашніх обов'язків, а також надайте йому можливість самому справлятися з ними. Це повинно вселити в підлітка почуття відповідальності та впевненості в собі.

6. Знайдіть час для систематичного довірливого спілкування з підлітком
Підлітки, як відомо, народ украй нетовариський, тому батьки просто зобов'язані забезпечити систематичне спілкування з дитиною. Незалежно від напруженого робочого графіка й ділового способу життя, батьки повинні знаходити час вільно спілкуватися зі своїми дітьми і співпереживати їхні життєві перипетії. Це може бути будь-який час: під час сніданку, удень або в кінці дня за вечерею.

7. Дійте превентивно, з урахуванням прогнозу розвитку подій
Шукайте відповідний час, щоби порозмовляти з вашою дитиною про важливі для неї запитання, які вона часто не у змозі поставити, або просто соромиться зробити це. Це може бути тактовна розмова про музичні переваги або серйозне обговорення таких тем, як період статевого дозрівання чи інтимне життя. Намагайтеся чітко відповідати на запитання підлітка, не намагайтесь ухилитись або давати завуальовані відповіді.

8. Будьте свідомими й обережними
Необхідно надати підлітку особистий простір, але в той же час важливо взяти за правило дізнаватись (непомітно дізнаватися) про ті місця, які він відвідує, і про його компанію. Це не означає, що ви повинні шпигувати за своїм підлітком і підслуховувати його розмови. Ви повинні бути відкритим до спілкування, щоб дитина не боялася звертатись до вас.

9. Будьте милосердними і співчутливими
Перед тим як суворо відчитати підлітка, постарайтесь поставити себе на його місце. Будьте розсудливими, дотримуйтеся правил і дисципліни. Важливо бути привітним, терплячим і здатним зрозуміти. Намагаючись дисциплінувати підлітка, ніколи не застосовуйте силу й не завдавайте фізичної шкоди його здоров'ю. Дослідження довели, що озлоблені та скривджені підлітки зазвичай виростають неповноцінними й навіть жорстокими дорослими.

10. Будьте гідні наслідування
Навіть у підлітковому віці діти наслідують батьків просто тому, що батьки – це єдина константа в їхньому мінливому світі. Якщо існує невідповідність між тим, що ви кажете, й тим, що ви робите, підліток легко визначить фальш. Тому завжди намагайтесь бути прикладом для наслідування – тим, кого підліток з радістю копіює.

3 коментарі:

 1. 7 советов родителям детей в возрасте 10-12 лет:

  1. Удерживайте грань между тем, чтобы быть родителем и авторитетом для вашего ребёнка. Рассказывайте о своём опыте, так как это имеет положительное влияние на детскую психику.
  2.Обязательно устраивайте семейные трапезы, многочисленные психологические исследования доказали, что у детей, присутствующих на совместных семейных обедах успеваемость гораздо лучше, чем у сверстников, а также физическое и умственное развитие находятся в норме.
  3. Не паникуйте и не ругайте вашего ребёнка, если он не общается с вами, как раньше. Дело в том, что в этом возрасте мальчики могут отойти от близких отношений с матерями, а девочки, у которых были хорошие и тёплые отношения с отцами, могут эмоционально отдалиться от них. И это нормальная ситуация в период полового созревания. Если вы родитель-одиночка, заручитесь поддержкой родственников или друзей, чтобы у ребёнка был близкий человек, с кем он сможет поговорить по душам.
  4.Интересуйтесь друзьями вашего ребёнка, разрешайте приглашать друзей детей к вам в дом, это поднимает детскую самооценку и самоуважение.
  5. Учите детей на своем примере, если вы неряшливы, или делаете то, что не позволяете своему ребёнку, то в таком возрасте он обязательно скажет вам об этом и не будет вас слушаться.
  6. Не делайте замечаний ребёнку при других людях, это принижает самооценку у детей.
  7. Выслушивайте своего ребёнка, относитесь серьёзно к его проблемам, дети должны чувствовать поддержку и понимание, особенно в таком непростом возрасте, в период полового созревания и гормональной перестройки организма. Ваша забота и понимание создают у ребёнка чувство безопасности, с которым они идут по жизни дальше.

  Есть много факторов в жизни, кроме родителей, которые влияют на развитие и становление личности вашего ребёнка, это — гены, другие члены семьи, учителя, окружение в школе, во дворе и так далее. Поэтому, если что-то идёт не так, не казните себя, не говорите себе, что именно вы виноваты в появлении проблемы. Детская личность очень изменчива, просто страйтесь жить с ребёнком в атмосфере добра и согласия, и тогда всё будет хорошо.

  ВідповістиВидалити
 2. Не воспитывайте детей, все равно они будут похожи на вас. Воспитывайте себя...

  ВідповістиВидалити
 3. Не ребенок должен Вас понимать, а Вы ребенка. Только потому, что Вы были ребенком, а ребенок еще не был взрослым))

  ВідповістиВидалити